ICPC NA East Division 2023

Teams

Name Team Members Competing at site
US-MI Central Michigan University CMICH Maroon Abdulrahman Shamsan, Andrew Burton, Pushkal Kafley Grand Valley Site
US-PA Edinboro University Scottish Cowboys Cole Vaughn, Dylan Mitchell, Max Caro PennWest Youngstown Site
US-PA Edinboro University Black Watch Zachary Clawson, Vivian Heggenstaller, Wesley Partch Youngstown Site
CA-ON Brock University Brock Badgers John Pierman, Alaqmar Gandhi, Quinn Flavel Windsor Site
CA-ON York University York Lion 2 Ian Ludanik, Nhat Nam Nguyen, Xianze Cao Windsor Site
US-MI University of Michigan Maize and Blue Alexander De La Iglesia, Andrew Keil, Jerry Li Grand Valley Site
US-MI University of Michigan Champions of the West Zheng Luo, Sidhant Roymoulik, Xiaomi Zhou Grand Valley Site
US-MI University of Michigan Leaders and Best Ayan Chowdhury, Christopher Davis, Arthur Wang Grand Valley Site
US-MI University of Michigan Conquering Heroes Mingchun Zhuang, Ivan Wei, Michael Shio Grand Valley Site
US-MI University of Michigan Valiant Marcus Gozon, Jiajun Yan, Jaiden Shin Grand Valley Site
US-MI University of Michigan Victors Yeyuan Chen, Benyu Wang, Tuong Le Grand Valley Site
US-OH Ohio State University Ohio State White Xuyan Huang, Xian McGinnis, Yangyang Jiang Youngstown Site
US-OH Ohio State University Ohio State Gray Ayden Coughlin, Russell Zhu, Bingyao Wang Youngstown Site
US-OH Ohio State University Ohio State Scarlet Spencer Lee, Robert Pham, Brandon Young Youngstown Site
US-MI Saginaw Valley State University SVSU bar Jason Swartzendruber, Matthew Loucks, Danielle Smith Grand Valley Site
US-MI Saginaw Valley State University SVSU foo Adam Uremek, Jordan Anodjo, Hannah Mox Grand Valley Site
CA-ON University of Toronto UofT E Dennis Yakovlev, Freeman Cheng, Chuyi Wang Windsor Site
CA-ON University of Toronto UofT D Ziyu Wang, Kevin Yang, Shijun Chen Windsor Site
CA-ON University of Toronto UofT C Hasti Toossi, Yifan Zhao, Elliott Cheng Windsor Site
CA-ON University of Toronto UofT B Bill Lin, Justin Matthew Wong, Zhenyuan Xiang Windsor Site
CA-ON University of Toronto UofT A Andrew Kwok, Anthony Fetelya, Aditya Bandekar Windsor Site
US-PA Pennsylvania State University PSU Blue Ben Zydney, Vladyslav Myskiv, Chris Kopp Youngstown Site
US-PA Pennsylvania State University PSU White Tomer Sedan, Yaser Balamash, Anton Kaminskyi Youngstown Site
US-PA Pennsylvania State University PSU Lion Ben Zhao, Ian Eckenrode, Zachary David Walnock Youngstown Site
US-PA Pennsylvania State University PSU Nittany Daniel Ross Stebbins, Sean Lambert, Sathiyajith.K.S Kavindapadi Saravanan Youngstown Site
US-PA Carnegie Mellon University CMU Anzac Biscuits Grady Kenix, Faraz Mirza, Bee Jackson Youngstown Site
US-PA Carnegie Mellon University CMU CMumei Saransh Chopra, Ninomae Ina'nis, Ethan Chu Youngstown Site
US-MI Grand Valley State University GV White Darren Fife, Logan Montgomery, Ethan Woudwyk Grand Valley Site
US-MI Grand Valley State University GV Blue Skyler Ruiter, Seth Wolfgang, Hannah Shaw Grand Valley Site
US-MI Michigan State University MSU 4 Delger Byambasukhz, Keshav Babu, Daniel Petkoski Grand Valley Site
US-MI Michigan State University MSU 3 Hoang Le, Duong Tran, Tuan Hua Grand Valley Site
US-MI Michigan State University MSU 2 Yaroslav Parashchiy, Cuong Dang, Andrii Romanov Grand Valley Site
US-MI Michigan State University MSU 1 Phuc Nguyen, Bao Hoang, Lương Đức Hùng Grand Valley Site
US-PA Carnegie Mellon University CMU 2i Russell Emerine, Naman Mansukhani, Aditya Sundaram Youngstown Site
CA-NL Memorial University of Newfoundland Vacuous Mohammad Arafat Zaman, Parsa Esmkhani Memorial University of Newfoundland
US-NY Union College 1e9+7 Ashlesha Bhagat, Phuc Nguyen, Vu Le Rensselaer Polytechnic Institute
US-MA Massachusetts Institute of Technology MIT: Mex Foundation Egor Lifar, Richard Qi, Semyon Savkin Boston College
US-MA Massachusetts Institute of Technology MIT_Titled Rahul Mittal, Teimurazi Toloraia, Anton Trygub Boston College
US-MA Massachusetts Institute of Technology MIT Isn't Training Ziqian Zhong, Zixiang Zhou, Jiangqi Dai Boston College
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute Loose Screws Junyi Wu, Thalia Jackson Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute the programmers Ryan Dong, Oliver Adams, Cody McLees Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute Greaser Gang: Fried Rice Yi Chen, Holden Mac Entee, Levy Lin Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute Pixel pirates Samantha Steenbruggen, Adityaa Suratkal, Arthur Kardos Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute RT Matthew Partridge, Hin Yan Liew, Alan Weng Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute Vanilla Oreos Raven Levitt, Charlie Chen, Justin Chen Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute Vector Spaces woo Ritika Brahmadesam, Tyler Du Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute Later Registration Michael Anderson, Vareesh Balaji, Daniel Kopp Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute Windows Washers Owen Matheson, Ryan Styron, Garrett Gee Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute Amogus Joshua Kloepfer, Collin Inciong, Ken Li Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute Golden Oreo Jonathan Ha, Matthew Lammon, William Li Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute infinity+ Ryan Cheng, Jason Chen, Tashi Sherpa Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute ^v^ Daniel Janiak, Jason Ton-That, Joseph Park Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute Grabuljean Ethan Balakumar, Nilay Kapadia, Zachary Silverstein Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute Beefkirk Boys Yotham Sage, Broderick Boucher, Evan Blunt Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute Fox Squad Jianye Peng, Hieu Tran, Yuyang Zheng Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute [object Object] Anish Dhanasekaran, Ethan Girouard, Carter Bertolini Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute Llama Rui Ding, Kerui Wu, Yichang Lin Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute GitHub Pilot Tyler Ho, Gwin Promprated, Billy Merchan Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute Segmentation Fault Yihan Shao, Chunlin Feng, Jiaqi Weng Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute Hydration Nation Summer Henson, Tripp Lyons, Mohamed Lashuel Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute Unlucky Braeden Mathers, Suhas Palwai, Haowen Chen Rensselaer Polytechnic Institute
US-NY Rensselaer Polytechnic Institute Sit still, look pretty! Kajsa Arnold, Yuen Ho Chan, Eleanor Olson Rensselaer Polytechnic Institute
US-MA Harvard University Crimson Aliens Alvan Arulandu, Wittmann Goh, Lance Bae Northeastern University
US-MA Harvard University Golden State Warriors Kevin Du, Rohith Sajith Northeastern University
CA-NS Acadia University Code Crafters Tyler Kennedy, Nitish Sahni, Om Patel Acadia University
CA-NS Acadia University Code Titans Mehir Kumar, Kayla Moorcroft, Shahbaz Singh Acadia University
CA-NB Mount Allison University MTA BAM! Aakanksha Khandwaha, Matya Stavnitzky, Brenden Cosman University of Moncton
CA-NB Mount Allison University MTA Signal 11 Hayden Walker, Duc Tri Dang, Amy Colpitts University of Moncton
US-NY Rochester Institute of Technology That time I got reincarnated as a CS student at RIT Mohammed Raeesul Irfan Riaz Ahmed, Jie Chen, Hidden User Rochester Institute of Technology
US-NY Rochester Institute of Technology RIT 2 Aidan Collins, Chris Ding, Stevan Cvetkovic Rochester Institute of Technology
US-NY Rochester Institute of Technology RIT 1 Jack(Taekhoon) Oh, Kiet Ho, Cecilia Lau Rochester Institute of Technology
US-ME Colby College The Last Algorithm Bender Marc Pham-Dinh (Minh), Nafis Saadiq Bhuiyan, Atakan Erefe Northeastern University
US-MA Wellesley College Blue2 Artemist Pierre, Serena Salam, Khyatee Atolia Northeastern University
US-MA Wellesley College Blue1 Kayla Brand, Ela Ben Saad, Emily Hsu Northeastern University
US-NY Siena College Siena Gold Sean O'Malley, Arnold Bova, Brenden Talasco Rensselaer Polytechnic Institute
CA-NB University of Moncton UdeM Pandas Riley Pitre, Jonathan Leger, Dmitry Olkinitskiy University of Moncton
CA-PE University of Prince Edward Island UPEI PANTHERS Lucas Dunn, Dylan Lewis, Rachel Lai University of Moncton
CA-QC McGill University McGill 2 Zhaoshen Zhai, Yuhan Zhou, Sicheng Lyu McGill University
CA-QC McGill University Burn The CPU Xuan G Nguyen, Vincent Kwan, Chloé Legué McGill University
CA-QC McGill University McGill 69 Souhail Elhayani, Erik Cupsa, Yassine Mimet McGill University
CA-QC McGill University McGill 00 Louis Manavit, Hidden User, Gabriel Caballero McGill University
CA-QC McGill University YAHALLO World Edmand Yu, James Huang, Kevin Zhu McGill University
CA-QC McGill University McGill 110 Karl Bridi, Jules Delabrousse, Walid Aissa McGill University
CA-QC McGill University McGill 38 Danlin Luo, Jing-Ling Chen, Shawn Yatsin McGill University
CA-QC McGill University McGill 52 Yu Jie Zhang, Patrick Greco, Taran Dwivedula McGill University
CA-QC McGill University Guava Alexander Lin-Hu, Ludovic Rivet, Sara Tahdi McGill University
CA-QC McGill University timbits Aryan Chaturvedi, Matas Keras, Sanjeev Lakhwani McGill University
CA-QC McGill University McGill 35 Kiên Vương Thiện, Yuqing Zhou, Ameen Kaur McGill University
CA-QC McGill University Bread Tessa Davis, Riana Dutta, Gabrielle MacInnes McGill University
CA-QC McGill University McGill 67 Stephen Lu, David Lanyi, Justin Lacoste McGill University
CA-QC McGill University Team Limit Exceeded Yuran Zhang, Fraser Lee, Neil Rahman McGill University
CA-QC McGill University McGill 36 Omer Ziv, Louis-Roy Langevin, Tian Bai McGill University
CA-QC McGill University Alt+F4 Mohamed Ben Mekki, Roland Killian, Nikola Katov McGill University
CA-QC McGill University FOY Alex Waese-Perlman, Joshua Goldman, Moeez Muhammad McGill University
US-NY Siena College Siena Green Ethan Tubia, Owen Spolyar, Carmen Cecere Rensselaer Polytechnic Institute
CA-NB University of New Brunswick UNBSJ Mantalbotson Matthew Peterson, Aiden Manuel, Benjamin Talbot University of Moncton
CA-NB University of New Brunswick UNB Reds Brahmpreet Singh, Ahmad Adnan Khan University of Moncton
US-NY University of Rochester Rochester #4 Maki Nampei, Yekai Pan, Shuhan Li Rochester Institute of Technology
US-NY University of Rochester Rochester #3 Lam Pham, Tran Duy Anh Le, Xingzhi Ye Rochester Institute of Technology
US-NY University of Rochester Rochester #2 Isabel Humphreys, Vuong Ho, Vinh Nguyen Rochester Institute of Technology
US-NY University of Rochester Rochester #1 Yan Zou, Zeyu Nie, Xiaoou Zhou Rochester Institute of Technology
US-MA Amherst College Mammoths Muhammad Ahsan Tahir, Wanting Jiang, Claudiu Babin Northeastern University
US-MA Harvard University Harvard MIT Math Tournament Maxwell Zen, Gabriel Wu, Andrew Gu Northeastern University
CA-NL Memorial University of Newfoundland Code Ops Farhan Ishrak Probandho , Mahin Sindhwani, Agustin Eduardo Eguiguren Memorial University of Newfoundland
US-RI Brown University Brown Team 3 Mohammad Hijaz, Jay Sarva, Daniel Cai Boston College
US-RI Brown University Brown Team 5 Jerry Xia, Maximus Liu, Ishaan Ganti Boston College
US-RI Brown University Brown Team 4 Sidney LeVine, Anton Tarazi, Akash Singirikonda Boston College
US-RI Brown University Brown Team 2 Xinyi Shi, Yuqi Lei, Zitian Tang Boston College
US-RI Brown University Brown Team 1 Chien-Yu Xiong, Luke Choi, Alan Chen Boston College
US-NY SUNY Oswego Oswego Gold Eli Fereira, Shusanket Basyal, David Hennigan Rochester Institute of Technology
US-NY SUNY Oswego Oswego Green Keith Allen, Ethan Uliano Rochester Institute of Technology
CA-QC University of Montreal McGill Hunters Leonard Oest O'Leary, Youssef Briki, Livia Stone McGill University
CA-QC University of Montreal CACHE WARMERS Martin Chaperot, Karim Boumghar, Samy Rasmy McGill University
CA-QC University of Montreal UdeM #-1 Jaydan Aladro, Mathis Laroche, Emulie Chhor McGill University
CA-QC University of Montreal Bogoboys Médéric Bouchard, Guillaume Tardif, Julien-Charles Cyr McGill University
US-MA Stonehill College Recursion Nick Samios, Tiziana Hernandez, Rory Paul Boston College
CA-NS St. Francis Xavier University X-abytes 1 Sammy Brooks, Bhavpreet Singh Arneja, Kae Campbell University of Moncton
CA-NS St. Francis Xavier University X-abytes 0 Xinyi Li, AJ Hinman, Cole Macdonald University of Moncton
US-MA Northeastern University NEU 3 Khuu Vi Tri, Jacob Ginesin, Kin Yi Chau Northeastern University
US-MA Northeastern University NEU 2 Christopher Coombes, Brady, Daniel Long Northeastern University
US-MA Northeastern University NEU 1 Mohadese Ghafari, Amir Azarmehr, Ryan Zhu Northeastern University
CA-NL Memorial University of Newfoundland Algorithm Accelerators Savitaj Singh, Taranpreet Singh Memorial University of Newfoundland
US-MA Boston University Massachusetts Institute of Terriers Yi Du, mingyuan Sun, Mutiraj Laksanawisit Northeastern University
US-NY St. Lawrence University Saints John Ignac, Alisa Krakhofer, Timur Kashkarov Rensselaer Polytechnic Institute
US-MA Boston College Bee Seagulls Hidden User, William Morrison, Xiangyu Xu Boston College
US-MA Boston College WIP Lejun Liao, Edward Deng, Bill Vu Boston College
US-MA Boston College MIG Yeon Jae Cho, Jason Adhinarta, Yik Ki Lam Boston College
US-PA Carnegie Mellon University CMU ??? Zhouzi Li Youngstown Site
CA-ON Toronto Metropolitan University TMU_B Amar Gupta, Het Patel, Peter Ton Windsor Site
CA-ON Toronto Metropolitan University TMU_A George Zhang, Robin Nash, Abishanan Sriranjan Windsor Site
US-OH Youngstown State University Penguin Programmers White Ethan Slick, David Brian Vuksanovich, Nicholas Ferradino Youngstown Site
US-OH Youngstown State University Penguin Programmers Red Nicholas Helco, Kyle Schubert, Ivan Ladutska Youngstown Site
CA-ON University of Toronto UTSC White Austin Xu, Ngoc Hoang Phong Nguyen, Paul Sun Windsor Site
CA-ON University of Toronto UTSC Blue Andrew Tam, Koichi Namekata, Robert Chung Windsor Site
US-OH Wright State University WSU Raiders Isaak Nijakowski, Joshua Quaintance, Robert DAllessandris Purdue Site
CA-ON McMaster University McMaster Grey Krishna Chauhan, Primo Wang, Andrew Chen Windsor Site
CA-ON McMaster University McMaster Gold Qi Shu, Yili Liu, Ben Dong Windsor Site
CA-ON McMaster University McMaster Maroon Michael Shi, Om Patel, Hakim Temacini Windsor Site
US-OH Case Western Reserve University CWRU-skal's Algorithm Jacob Leider, Eric Yu, ThomasEthan Kaji Youngstown Site
US-OH Case Western Reserve University Se-CWRU-ential Search Jason Lai, Connor Kim, Phat Dang Youngstown Site
US-OH Case Western Reserve University De-CWRU-ment by One Ryan Pitasky, Daniel Popp, Adam Hutchings Youngstown Site
US-OH Cleveland State University CSU-Chester Carlos Herrera, Sashank Singh, David Skocic Youngstown Site
US-OH Cleveland State University CSU-Euclid Austin Eckels, Fabio Jimenez, Steve Charles Youngstown Site
CA-ON University of Windsor UWindsor Magenta Jonathan Chiu, Alex Nickerson, Victoria Asenuga Windsor Site
US-OH Miami University Miami Steven Chiacchira, Huy Nguyen, Hiep Trinh Purdue Site
CA-ON University of Windsor UWindsor White Arfaa Rashid, Lamina Zaman, Norika Upadhyay Windsor Site
CA-ON University of Windsor UWindsor Black Rahi Ahmed, Eli Pardalis, Michael Gibb Windsor Site
US-PA Indiana University of Pennsylvania IUP Little Endian Noah Grattan, Jacob Vanluven, Kamir Walton Youngstown Site
CA-ON University of Windsor UWindsor Yellow Kelly Owenya, Calder Johnson, Hidden User Windsor Site
US-OH College of Wooster 🐮🐮🐮 Abhishek M, Kaiya Magnuson, Ellie Stroke Youngstown Site
US-OH College of Wooster The Creeper Virus Taemour Zaidi, Suraj Acharya, Luna Gal Youngstown Site
US-OH College of Wooster Free RAM Download Huy Phan, Faiaz Azmain, Benjamin Van Horssen Youngstown Site
US-IN Purdue University Purdue YLW Yatin Kukreja, Taehoon Hwang, Changxiang Gao Purdue Site
US-IN Purdue University Purdue PPL Aditya Behrani, Partth Kulkarni, Swastik Agarwala Purdue Site
US-IN Purdue University Purdue WHT Sean Zhang, Joshua Yang, Chirag Kaushik Purdue Site
US-IN Purdue University Purdue GLD Jimmy Dinh, Leo Lee, Hamilton Wang Purdue Site
US-IN Purdue University Purdue MOM Thomas Marlowe, Owen Eckart, Sarthak Mangla Purdue Site
US-IN Purdue University Purdue BLK Saarang Srinivasan, Egor Gagushin, Peter Jin Purdue Site
US-OH Mount Vernon Nazarene University MVNU Code Crushers Sam Reed, Will Meyers, Piersen Schuiling Youngstown Site
US-OH Ohio Wesleyan University OWU Bishops B Victor David Ayala Vera, Wasif Karim Youngstown Site
US-MI Central Michigan University CMICH Gold Steven Bowman, Seth Glover Grand Valley Site
US-PA Carnegie Mellon University CMU Undecidable Yixuan Zheng, Yan Pan, Yijun Chen Youngstown Site
US-PA Carnegie Mellon University CMU -2 Damian Ho, Tingting Da, Soumyaditya Choudhuri Youngstown Site
US-PA Carnegie Mellon University CMU2 William Tsin, Edward Xiao, Linhan Yu Youngstown Site
CA-ON Wilfrid Laurier University LH4042 Abdelsalam Abuawad, Jesse Bie Windsor Site
US-OH Ohio Wesleyan University OWU Bishops Inesh Tickoo, Shlok Mundhra, Dhruv Sekhawat Youngstown Site
US-MI Western Michigan University WMU Brown Broncos Hoping Raising, Evan Schock, Michael Loh Grand Valley Site
US-MI Western Michigan University WMU Gold Broncos Lance Rafalko, Stevie Peck, Benjamin Goliak Grand Valley Site
CA-ON York University York Lion 1 Gengchen Tuo, HIva, Mengya Song Windsor Site
US-IN Indiana University Bloomington IU Bloomington Saket Bhatt, Dhruvil Dholariya, Siddharth Bisht Purdue Site
CA-ON University of Waterloo Waterloo Red Ryan Wu, Dongruixuan Li, Victor Gao Windsor Site
CA-ON University of Waterloo Waterloo White Moses Xu, Andrew Tang, Kai Wen Yang Windsor Site
CA-ON University of Waterloo Waterloo Gold Mars Xiang, Allen Pei, Chris Trevisan Windsor Site
CA-ON University of Waterloo Waterloo Black Max Jiang, WenYuen Pang, Kevin Wan Windsor Site
US-OH Denison University (Denison) SAs Niranjan Reji, Aryah Rao, Anshuman Sarda Youngstown Site
US-OH Denison University (Denison) 0402 Uyen Nguyen, Colin Boykin, Vy Nguyen Youngstown Site
US-OH Denison University (Denison) Ditto Khoa Nguyen, Vuong Nguyen, Linh Mai Youngstown Site